Haber

Antalya’da İnşaat Firması Sahibini Öldüren Sanığın Yargılaması Devam Ediyor

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde inşaat şirketi sahibi Zehra Çatal’ı öldüren sanığın duruşmasına ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle devam edildi.

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Ermenek İlçesi’ndeki bir işyerinde Zehra Çatal’ı (41) öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık Yılmaz F. (45) ile partinin avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada söz alan sanık, mağdur olduğunu öne sürerek, “Zehra Çatal beni dolandırdı. Paramı vereceğini söyledi ama oyaladı ve parayı vermedi. Çocuklarım mağdur oldu ve mağdur oldu” dedi. Perişan durumdayım. Çocuğum üniversiteye gidecekti ama gidemedi. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Şikayetçi avukat, Zehra Çatal’ın babasının karşı taraftan şikayetçi olmadığını belirterek, “Zehra ile babası yıllardır görüşmüyor. O da kızının mirasını reddetti. Zehra’yı amcası ve büyükannesi büyütüyor. Ayrıca, Zehra’nın babası da var. ‘Zehra’yı öldürdük, seni de öldüreceğiz’ diyen ses kayıtları. “Gizli bir oturumun açılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Mahkeme gizli duruşma talebini reddetti.

Heyet, sanığın tutukluluğunun devamına, sanığın telefonunun incelenmesine ve Zehra Çatal’ın amcası Erol G.’nin bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

20 Mart’ta Rauf Denktaş Bulvarı üzerindeki bir inşaat firmasına gelen şüpheli Yılmaz F. ile firma sahibi Zehra Çatal arasında alacak meselesi nedeniyle tartışma çıktığı iddia edildi. Çatal’ı tabancayla öldüren Yılmaz F. ise kaçtı.

Şüpheli, bir ay sonra Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı ​​ve nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Yılmaz F. (45) hakkında “kasten öldürme” ve “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

haber-golova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu