Teknoloji

iPhone 15’in Dynamic Island’ına yeni bir “misafir” gelebilir

Analist Ming-Chi Kuo iPhone 15 serisine yeni bilgileri duyurdu. Kuo’ya göre, Dynamic Island’a yeni bir özellik dahaeklenecek.

iPhone 14 Pro Ekranın altındaki yakınlık sensörünün Dinamik Ada’ya taşınacağını söyleyen Kuo, bu küçücük alana yeni bir yetenek ekleneceğini belirtiyor. Bu sensör, kullanıcının ekranı kapatmak için iPhone’u kulağına tutup tutmadığını algıladığı için değerlidir.

Kuo, iPhone 15 serisi için Bu sensörün tek tedarikçisi olarak IQE’nin mevcut tedarikçi Landmark’ın yerini alacağını söylüyor. Analist, “Tüm iPhone 15 modelleri, iPhone 14 Pro ile benzer bir Dinamik Ada tasarımını benimsiyor olsa da, fark, yakınlık sensörünün yerleşiminde yatıyor,” diye yazdı: “iPhone 14 Pro’da. Ekranın altındaki yakınlık sensörü (Dynamic Island dışında). Buna karşılık iPhone 15 serisinde yakınlık sensörü Dynamic Island’ın içinde yer alıyor ve Dynamic Island bölgesinde neredeyse hiçbir değişiklik yapılmıyor.”

Kuo, Finisar’ın iPhone 14 Pro’sunun iPhone 15 serisindeki bu değişiklikten kaynaklandığını söylüyor. 1.380 nm dalga boyuna kıyasla 940 nm dalga boyuna sahip yakınlık sensörleri hazırlamaya başlayacağını diyor. Bu sayede bir sonraki iPhone, iPhone kulağınızdayken telefon görüşmesi mi yaptığınızı yoksa sesli mesaj mı dinlediğinizi daha net algılayabilecek.

haber-koprukoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu