Haber

Putin’in Türkiye ziyareti için henüz kesin bir tarih ve saat kararlaştırılmadı.

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Ushakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretiyle ilgili olarak, “Putin’in Türkiye ziyareti için hem Türk hem de Rus tarafının planları olduğunu doğrulayabilirim, ancak henüz belirli bir tarih ve saat konusunda anlaşamadık.” söz konusu.

Ushakov, Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme planlarına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Putin’in Ağustos ayında Türkiye’yi ziyaret edebileceğini ve diğer seçeneklerin konuşulduğunu hatırlatan Ushakov, şu anda bu konuda çalışmaya başlamadıklarını söyledi.

Ushakov, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasının hemen ardından Putin’in Türkiye’ye gelme sözü verdiğini belirterek, “Putin’in Türkiye ziyareti için hem Türk hem de Rus tarafının planları olduğunu doğrulayabilirim, ancak henüz belirli bir tarih ve saat konusunda anlaşamadık.” sözünü kullandı.

Gazetecilerin iki cumhurbaşkanı arasındaki görüşmelerde tahıl anlaşması konusunun gündemde olup olmayacağı sorusuna Ushakov, her iki cumhurbaşkanının da bu konuyu hem telefonda hem de yüz yüze görüşmelerinin “doğal” olduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu