Haber

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Brüksel’de Türklerle görüştü

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türk vatandaşları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Kılıç’ın Brüksel ziyareti kapsamında Brüksel’deki Türkiye Büyükelçiliği’nde düzenlenen toplantıya, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal, Antwerp Başkonsolosu Batu Keskin, Brüksel Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Mert Doğan ve Brüksel Konsolos Yardımcısı Özgür Karslı katıldı.

Belçikalı muhatapların yanı sıra AB yetkilileri ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmelerin yer aldığı programı hakkında bilgi veren Kılıç, son dönemde uluslararası siyasette gündeme gelen konulara Türkiye’nin yaklaşımını aktardığını belirtti.

Türkiye’nin en çok temsil edilen ülkelerden biri olan Belçika ile yakın ilişkileri olduğuna dikkat çeken Kılıç, NATO ve AB ile ilişkiler bağlamında öne çıkan konulara da değindi.

Büyükelçi Uysal da Türkiye ile Belçika arasındaki üst düzey temasları parlamentolar nezdinde hızlandırmak istediklerini vurguladı ve Kılıç’ın bu kapsamda Belçika Parlamentosu’ndaki muhataplarıyla bir araya gelmesinin önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Kılıç, Belçika’da yaşayan Türklerin gündemindeki askerlik, seçimler, sosyal güvenlik, entegrasyon ve gençlik konuları başta olmak üzere gündeme gelen konulara ilişkin soruları yanıtladı. .

bayrakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu