Haber

Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş’ın yerel seçimlerde CHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu, partisinin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Beytepe Lodumlu Mesire Alanı’nda bulunan CHP 100’üncü Yıl Hatıra Ormanı’nın açılış töreninden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ilişkin sözleri hatırlatıldığında Kılıçdaroğlu, “Kurumsal olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef almayı asla doğru bulmuyoruz.” söz konusu.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin sosyal medya hesabından paylaştığı 100. yıl videosunda yer alan bir çerçevede “Yunan teröristlerinin Türk bayrağını ele geçirdiği fotoğrafın kullanıldığı” iddialarına ilişkin bir soru üzerine, söz konusu çerçevenin EOKA’nın nasıl bir etki yarattığını anlattığını söyledi. Kıbrıs Harekatı sırasında üyeler toprağa verildi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Önce bunlar gösteriliyor, sonra nasıl gömüldükleri ve arkadan Türk bayrağının nasıl çıktığı gösteriliyor. Fotoğraf çekilip troller üzerinden CHP’ye saldırmak kadar mantıksız bir şey olamaz. Onlara sormak istiyorum, neden yaptılar?” Süleyman Şah Türbesi kaçırılırken ses çıkmıyor ve Süleyman Şah Türbesi’ni neden sadece Kemal Kılıçdaroğlu savundu? CHP’yi tanımıyorlar, CHP’yi karalamaya çalışıyorlar. CHP demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti demek. Biz geliyoruz. Bu devleti kuran bir gelenekten geliyor. Ecevit, Kıbrıs çıkarmasında merhum Erbakan’la nasıl birlikte çalıştı? “EOKA’lıları nasıl gömdüğünüzü, bayrağımızı nasıl dalgalandırdığınızı muhtemelen unuttular ama biz unutmadık, unutmayacağız. CHP demek Türkiye demek, bunu herkesin bilmesini istiyorum.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmesine ilişkin “Bugün ve yarın açıklanacak” dedi. “Henüz sizden resmi bir açıklama duymadık, aday mı? ” “Mansur Yavaş bizim büyükşehir belediye başkanımız ve adayımızdır.” Cevap verdi.

haberkaramanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu