Haber

Selçuklu’da Teravih Buluşmaları devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Teravih Buluşmaları” kapsamında Hacıveyiszade Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Selçuklularda ramazanın manevi coşkusu “teravih toplantıları” ile devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı ile birlikte Hacıveyiszade Mescidi’nde kılınan teravih namazının ardından vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların ramazan ayını kutlayan Önder Altay ve Pekyatımcı, talep ve teklifleri dinledi.

“Konya her anlamda birlik ve beraberliğin timsalidir”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının bu yıl yaşanan sarsıntı felaketi nedeniyle üzüntüyle karşılandığını belirterek, “Kaybettiğimiz binlerce vatandaşımız için büyük bir üzüntü içindeyiz. geride kalan vatandaşlarımızın yaralarını sarsın.Devlet ve millet dayanışmasıyla şehirlerimizin depremin yaralarını hep birlikte sarmasını temenni ediyorum.” Bu vesileyle Ramazan’ın kardeşlik ve dayanışma ruhumuzu dirilteceğine inancımız tamdır.”

“Teravih bereketini hemşerilerimizle birlikte yaşıyoruz”

Ramazan ayının manevi iklimi ve getirdiği güzelliklerin teravih toplantıları ile hissedilmeye devam ettiğini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Bu yıl hemşehrilerimizle farklı mekanlarda namazların ardından bir aradayız ve bereket ayını yaşıyoruz. eşsiz atmosferi ile.Birlik, beraberliğimize ve kardeşliğimize güzellikler katmasını ve katkı sağlamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.Teravih programımızda yanımızda olan ve dinlediğimiz Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederim. hemşehrilerimizin talepleri hep birlikte.Bu birlik ve beraberlik ruhuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’- KONYA

haberbahce.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu