Haber

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta’dan Berat Kandili mesajı

TBMM Çevre Kurulu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Balta, mesajında ​​Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ne ulaşmanın mutluluğu ve sevinci içinde olduklarını belirtti.

Berat gecesinin, insanın hayatından hesap sormasına ve verilen nimetlere şükretmesine vesile olan mübarek gecelerden biri olduğunu vurgulayan Balta, “Kızgınlıkların uzlaştığı, akrabalık ve kardeşlik duygularının arttığı, maneviyatın arttığı Berat gecesidir. yani Cenab-ı Hak rahmet ve rahmet kapılarını açtığı, günahlarımızı bağışladığı, ibadetlerimizi mükafatlandırdığı müstesna gecelerden biridir.” ifadesini kullandı.

Balta, ülkenin son dönemde depremler nedeniyle zor bir süreçten geçtiğine de dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Öyle ki, bu mübarek gecenin mânâsına ve idrakine şükretmeli, Yüce Rabbimizden sağlık, afiyet ve afiyet dilemeliyiz. O’nun rızasını kazanmak için istekli ve istekli olmalıyız. Allah’a daha samimi bir şekilde sığınmaya vesile olun.Bu sıkıntılı günlerin geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz.Maddi ve manevi her şeyi yapacağız,önlemlerimizden vazgeçmeyeceğiz,dua ve tevekkül ile Allah’a daha çok sığınacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.” ????

haberadakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu