Haber

Yüzde 75’lik zammı duyan işçiler bayram etti! Başkanı omuzlarında taşıdılar

Yalova Çiftlikköy ilçesinde belediye, Zirvekent AŞ ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye işçilerinin maaş zammını belirleyecek imzaların atılmasının ardından işçiler sevinçten havaya uçtu.

Çiftlikköy Belediyesi’nde maaşlara ortalama yüzde 75 zam yapıldı. En düşük işçi maaşı 18 bin 477 liraya yükselirken evli ve çocuklu bir ailenin maaşı 20 bin lirayı geçti. Artışa, 696 Sayılı KHK ile belediye Zirvekent Şirketinde istihdam edilen kadrolu işçiler ve belediye çalışanları da dahil edildi.

ASGARİ 18 BİN 477 LİRA

Protokol sözleşmesine göre personele temmuz ayında yapılacak zam 13 bin 889 lira oldu. Çalışanlara yüzde 25 oranında zam, yollukta yüzde 86, yemekte yüzde 55 zam yapıldı. Ayrıca 4 bin 500 lira sosyal yardım yapıldı.

Buna göre bekar bir personelin en düşük maaşı 18 bin 477 lira oldu. Evli ve çocuklu bir çalışanın taban maaşı 20 bin 90 liraya yükseltildi. Maaşlar kıdeme, işin niteliğine ve çalışılan süreye göre artabilir.

İŞÇİLER KUTLANDI

Protokol sözleşmesi öncesi heyet, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı kapıda davul, klarnet ve meşalelerle karşıladı. Başkanı omuzlarına alan işçiler, yürüyüşü kutladı. İmzaların atılmasının ardından işçiler büyük sevinç yaşarken, bazı işçiler de Başkan Silpagar’a teşekkür hediyesi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu